seriale online

13 powodów. Twórcy serialu zapowiadają kolejny sezon!

13 Powodów (2017)

Clay po powrocie ze szkoły znajduje przed drzwiami swojego domu tajemniczą paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, jego koleżankę z klasy i szkolną miłość, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. W nagraniach Hannah zdradza trzynaście powodów, dla których postanowiła odebrać sobie życie. Czy Clay jest jednym z nich? 13 Powodów online

Serial trafił do ​​popularnej platformy streamingowej 31 marca i od razu wywołał wrzawę wśród internautów - z jednej strony fala krytyki (zarzucanie producentom "upiększania” samobójstwa), z drugiej strony zachwyty nad  doskonałą kreacja bohaterów i środowiska w którym żyją.

Sama fabuła opiera się  na bestsellerowej powieści autora Jay'a Ashera. Opowiada historię nastolatki Hannah Baker (Katherine Langford), która nagrywa serię taśm, zanim popełni samobójstwo.  Nagrania zawierają trzynaście powodów, które przyczyniły się do podjęcia przez nią tak radykalnego kroku. Co prawda papierowy pierwowzór nie doczekał się kontynuacji, ale ewidentny sukces 1 sezonu spowodował, że ekipa produkcyjna zdecydowała się nakręcić kolejny. Nie trudno się więc domyślić, że scenarzyści będą musieli wyjść poza ramy powieści, co daje im naprawdę szerokie pole do popisu. Wiemy na pewno, że sporo spraw zostało nierozwiązanych, wiele wątków i postaci drugoplanowych ma potencjał na rozwinięcie. Postać Hannah z pewnością zostanie wykorzystana w retrospekcjach, w końcu powód jej śmierci nie jest jasny dla wszystkich bohaterów. Być może pewne sekrety wyjdą na światło dzienne, zmieniając tym samym odbiór niektórych wydarzeń… Twórcom z pewnością nie zabraknie koncepcji.

Prace nad nowym sezonem dopiero się rozpoczynają, więc trudno określić nawet orientacyjna datę premiery, ale możemy spodziewać się czegoś równie dobrego, w końcu Netflix nie przyzwyczaił nas do spadków formy;)


Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.